Hodinárstvo u dvoch levov

Generálna oprava hodín a hodiniek

Rozobrať celé hodiny, dokonale vyčistiť a znova zložiť je práca výhradne pre majstra hodinára. Generálna oprava hodín od A po Z.

Generálna oprava hodín – profesionálne za dobrú cenu

Hodinárstvo u dvoch levov

Máte svoje obľúbené hodiny a zrazu vám prestali ísť, začali sa vám omeškávať alebo spomaľovať s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať generálnu opravu hodín.

Prišli ste do hodinárstva vymeniť baterku a zrazu sa dozviete, že baterka je dobrá v hodinkách alebo, že s novou baterkou hodinky nefungujú, následne vám bude ponúknutá generálna oprava hodiniek, alebo hodín.

Čo je to generálna oprava hodín?

Generálna oprava pozostáva z kompletného rozobratia a vyčistenia strojčeka. Stroj sa z puzdra hodiniek vytiahne a následne sa rozoberie na jednotlivé súčiastky. Všetky diely strojčeka sa vyčistia v špeciálnom roztoku na čistenie hodín. Takto vyčistené hodiny sa následne čistia manuálne. Pri manuálnom čistení sa kontroluje každá súčiastka, napríklad či nie je na koliesku zlomený zub a podobne. Vyčistené s skontrolované súčiastky sa následne vyskladajú do stroja, ktorý sa naolejuje hodinárskym olejom. Nasleduje osadenie stroja ciferníkom a ručičkami do puzdra hodín. Hodinky, alebo hodiny sa testujú, prípadne regulujú podľa potreby. Na záver sa pri vodotesných hodinách vykonáva tlaková skúška vodotesnosti.

Kompletné služby - od obhliadky až po montáž

Informáciu o generálnej oprave:

 •  Generálna oprava spočíva v absolutnej demontáži strojčeka a puzdra. Všetky ložiská sú zbavené starého oleja. Strojček je vyčistený v špeciálnych hodinárskych roztokoch. Následne je strojček zmontovaný, namazaný olejom a vyregulovaný. Na záver skúška tesnosti hodiniek.
 • Nadštandardné služby pri veľkých starožitných nástenných, alebo podlahových hodinách, podľa dohody.

Kompletný servis náramkových hodiniek – generálne opravy:

 • Oprava stroja náramkových mechanických hodiniek
 • Oprava stroja náramkových hodiniek s automatom
 • Oprava stroja náramkových hodiniek s automatom – chronograf
 • Generálne opravy náramkových hodiniek strojov s baterkovými – quartz strojmy
 • Výmena kondenzátora v hodinkách Eco-Drive
 • Výmena kondenzátora v hodinkách Kinetic
 • Výmena strojov v náramkových hodinkách
 • Oprava všetkých značiek náramkových hodín

Generálna oprava hodín - objednanie služby

Potrebujete komplexne opraviť hodiny? Môžete nám poslať objednávkový formulár, alebo kontaktovať na emailovej adrese – olitime.sk@gmail.com 

Generálna oprava hodín za dobrú cenu

FAQ - často kladené otázky

V akých lokalitách robíme generálne opravy hodín a hodiniek?

Sme Bratislavské hodinárstvo – generálne opravy hodín poskytujeme pre klientov z Bratislavského kraja.

 • Bratislava
 • Pezinok
 • Modra
 • Senec
 • Malacky

Servis poskytujeme aj pre klientov v pohraničných oblastiach Rakúska a Maďarska:
Hainburg an der Donau, Wolfsthal, Berg, Kittsee, Viedeň, Rajka, Dunakiliti,  Dunasziget, Mosonmagyaóvár, Gyor.

Môžem využiť váš servis aj mimo Bratislavy?

Áno – všetky naše služby poskytujeme pre klientov z celej SR. V prípade väčších hodín a ich zvozu k nám vám vieme vypracovať individuálnu cenovú ponuku. Všetky otázky vám radi zodpovieme – kontaktujte nás.

 • Bánovce Nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezová Pod Bradlom, Brezno, Bytča, Čadca, Čierna Nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica Nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Gbely, Gelnica, Giraltovce, Handlová, Hanušovce Nad Topľou, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Jelšava, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Košice, Kráľovský Chlmec, Krásno Nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Levoča, Lipany, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzev, Medzilaborce, Michalovce, Modra, Modrý Kameň, Moldava Nad Bodvou, Myjava, Námestovo, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podolínec, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rajec, Rajecké Teplice, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sládkovičovo, Sliač, Snina, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Stupava, Svätý Jur, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín Stráže, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tlmače, Topoľčany, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Trstená, Turčianske Teplice, Turzovka, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vranov Nad Topľou, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Želiezovce, Žiar Nad Hronom, Žilina