Hodinárstvo u dvoch levov

Oprava náramkových hodiniek

Profesionálny servis a oprava náramkových hodiniek všetkých druhov a značiek za dobrú cenu

Odborný hodinársky servis, ktorý má dlhoročné skúsenosti s opravou náramkových hodiniek v Bratislave a okolí

Hodinárstvo u dvoch levov

Náramkové hodinky sú dôležitým dámskym, alebo pánskym módnym doplnkom. Či už idete do práce, do spoločnosti, odlietate na dovolenku, alebo na výlet doplnia váš outfit a stávajú sa vašim praktickým ukazovateľom času. Dámske, alebo pánske náramkové hodinky sa vyrábajú v tisícoch rôznych módnych prevedeniach a stávajú sa vašim šperkom, ktorým sa každodenne prezentujete v spoločnosti.

Treba si uvedomiť , že náramkové hodinky nosíme na ruke celý deň, aj keď sú kvalitne vyrobené, tak denno-denne musia odolávať vplyvom vonkajšieho prostredia, teplotným zmenám, oderom a rôznym nárazom. To je aj dôvod prečo sa hodinky aj keď kvalitne spracované a vyrobené pokazia.

Najčastejšie poruchy náramkových hodín a ich servis

Najčastejšie sa hodinky pokazia nesprávnym používaním, neodborným zásahom, alebo pri silných nárazoch, poprípade ich dostihne zub času. Vtedy sa vaše hodinky stávajú nejakým spôsobom poškodené a následne musíte navštíviť hodinársky servis. Náramkové hodinky sa vám môžu pokaziť kedykoľvek, niekedy ide o výrobnú chybu, vytečenú baterku, inokedy o špinu, alebo zatuhnutý olej v strojčeku.

Najviac sa na náramkových hodinkách kazia vonkajšie časti hodiniek, pretože musia odolávať vonkajším vplyvom prostredia, oderom a ľudskému potu. Pri kovových remienkoch sú to najmä rozpojené články a poškodené uzávery. Pri kožených remienkoch prichádza k prirodzenému opotrebovaniu nosením, pôsobením potu, alebo vody. Práve preto u nás nájdete široký výber kožených remienkov.

Dôležitou súčasťou náramkových hodiniek je strojček a jeho správny, presný a kvalitný chod. Náramkové hodinky sa rozdeľujú na:

 • baterkové takzvané quartz
 • mechanické
 • smart hodinky

Najčastejšou príčinou nesprávnej funkčnosti quartz hodín je slabá batéria osadená v strojčeku. Oprava náramkových hodiniek s quartz strojom sa vykonáva vždy keď problémom nie je batéria, to znamená že v strojčeku je baterka dobrá, ale hodinky buď nefungujú, alebo sa omeškávajú, čiže nefungujú správne.

Oprava náramkových hodiniek s mechanickým chodom sa opiera najmä o pravidelný servis, ktorý sa doporučuje vykonávať minimálne každých päť rokov.

Servis náramkových hodiniek:

 • Nasadenie odpadnutých ručičiek
 • Lepenie čísiel, paličiek a iných odlepených častí na ciferníku
 • Oprava nastavovania času – korunka a naťahovací hriadeľ
 • Opravy plastových puzdier a ich častí
 • Opravy kovových remienkov a ich častí
 • Zložité opravy rozpadnutých kovových remienkov, zalomených a zahrdzavených častí
 • Čistenie kovových remienkov a puzdier hodín

Prečo oprava náramkových hodiniek od nás?

Sme hodinárstvo s dlhoročnou tradíciou od roku 1946. Naši hodinári sú dlhoročný zamestnanci, ktorý si už druhú generáciu predávajú medzi sebou svoje celoživotné hodinárske skúsenosti. Vďaka čomu môžu vykonávať precíznu prácu a uplatňovať rokmi nadobudnuté skúsenosti.

Disponujeme kvalitne vybavenou hodinárskou dielnou v ktorej nájdete len profesionálne hodinárske náradie a hodinárske príslušenstvo. Profesionálna moderná hodinárska technológia nám umožňuje kvalitné zaobchádzanie pri oprave vašich náramkových hodín.
Máme veľký sklad náhradných dielov a súčiastok do strojov náramkových hodín. Taktiež máme na sklade veľké množstvo značkových dielov do náramkových hodín rôznych renomovaných hodinárskych značiek. Disponujeme tiež širokým výberom skiel a plexiskiel do starých mechanických hodiniek. Naskladnené máme pre našich zákazníkov množstvo náhradných článkov a dielov do kovových remienkov hodiniek a tiež množstvo rôznych typov a veľkostí uzáverov.

Aká je cena za opravu náramkových hodiniek?

Cena opravy stroja náramkových hodiniek s odvíja od typu stroja v hodinkách. Každá značka hodín má iný stroj. Niektoré značky hodín používajú svoje patentované špeciálne stroje. Cena opravy stroja sa tiež odvíja, či ide o kompletnú opravu stroja alebo len čiastočnú opravu stroja. Pri lacnejších stojoch je pre zákazníka cenovo výhodnejšie vymeniť nový stroj, ako lacnejší stroj opraviť, vtedy samozrejme ponúkame rovno možnosť výmeny starého stroja za nový. Pri drahých švajčiarskych strojoch sa samozrejme vykonáva oprava stroja. Cena vždy závisí od zložitosti stroja a od funkcii ktorý má daný stoj. Lacnejšie sú opravy jednoduchších strojov bez funkcii, alebo len s dátumom. Drahšie sú opravy strojov so stopkami a chronografom. Pri mechanických hodinkách je cena individuálna nakoľko cena jednej súčiastky v značkových hodinkách renomovaných značiek môže byť aj niekoľko desiatok euro.

Oprava náramkových hodín - objednanie služby

Potrebujete opraviť náramkový hodiny? Ak ste z Bratislavy a okolia, môžete nám ich doniesť do nášho hodinárstva u 2 levov na Špitálskej ulici 43. Opravu si môžete objednať aj cez objednávkový formulár, alebo kontaktovať na emailovej adrese – olitime.sk@gmail.com 

FAQ - často kladené otázky

Ako sa správne starať o náramkové hodinky?

Dôležitý je najmä pravidelný servis hodín. Pri baterkových hodinkách s quatrzovým strojom sa odporúča pravidelne meniť baterku a zároveň tým kontrolujete aj funkčnosť hodín. Pri mechanických hodinkách sa odporúča pravidelná údržba každých 3 – 5 rokov.

Pravidelné čistenie puzdra a náramku hodiniek, je dôležité nielen kvôli vzhľadu, ale aj kvôli hygiene, nakoľko sa môžu medzi článkami náramku zachytávať nečistoty. Pri každodennom nosení hodín odporúčame dať puzdro hodín spolu s náramkom vyčistiť aspoň raz za dva roky.

Vodotesné a vlhkotesné hodinky treba správne používať podľa odporúčania výrobcom a podľa označenia na hodinkách. Ak sú hodinky vodotesné odporúčame tlakovú skúšku, buď vždy pri výmene baterky v hodinkách, alebo aspoň raz za dva roky overiť vodotesnosť tlakovou skúškou v stoji.

V akých lokalitách robíme opravu a servis náramkových hodiniek?

Do nášho hodinárstva u dvoch levov v Bratislave máte blízko z lokalít Bratislavského kraja.

 • Bratislava
 • Pezinok
 • Modra
 • Senec
 • Malacky

Servis poskytujeme aj pre klientov v pohraničných oblastiach Rakúska a Maďarska:
Hainburg an der Donau, Wolfsthal, Berg, Kittsee, Viedeň, Rajka, Dunakiliti,  Dunasziget, Mosonmagyaóvár, Gyor.

Môžem využiť váš servis aj mimo Bratislavy?

Áno – všetky naše služby poskytujeme pre klientov z celej SR. V prípade náramkových hodiniek nám ich môžete poslať poštou alebo kuriérskou spoločnosťou.  Následne vám vypracujeme cenovú ponuku. Všetky otázky vám radi zodpovieme – kontaktujte nás.

 • Bánovce Nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezová Pod Bradlom, Brezno, Bytča, Čadca, Čierna Nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica Nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Gbely, Gelnica, Giraltovce, Handlová, Hanušovce Nad Topľou, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Jelšava, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Košice, Kráľovský Chlmec, Krásno Nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Levoča, Lipany, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzev, Medzilaborce, Michalovce, Modra, Modrý Kameň, Moldava Nad Bodvou, Myjava, Námestovo, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podolínec, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rajec, Rajecké Teplice, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sládkovičovo, Sliač, Snina, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Stupava, Svätý Jur, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín Stráže, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tlmače, Topoľčany, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Trstená, Turčianske Teplice, Turzovka, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vranov Nad Topľou, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Želiezovce, Žiar Nad Hronom, Žilina